Niepodziewane połączenia Zary (kolekcja wiosna-lato 2012)

Niepodziewane połączenia Zary (kolekcja wiosna-lato 2012)
Choć tak na dobrą sprawę do końca zimy jeszcze daleko, projektanci już od dawna pracują nad wiosenno-letnimi kolekcjami. Zara jak zawsze bazuje na najważniejszych trendach, promowanych na świecie, choć odważnie miesza je z własnymi pomysłami. Wyniki potrafią być zaskakujące.
 

W tym sezonie hiszpańska firma odzieżowa sięgnęła po pastele. Dominuje miętowa zieleń i delikatny róż. I o ile te wybory nie zaskakują, o tyle połączenie ich z głęboką czernią już tak. Projektanci unikają tego koloru na wiosnę, która ma kojarzyć się radośnie i niefrasobliwie.

Zarze udało się jednak pozostać w tej atmosferze, mimo że kolorystyka pozostaje raczej stonowana. Zamiast jaskrawego zestawienia barw, postawili na inny sposób wyróżnienia się z tłumu. Do czynienia zatem mamy z podkreślającymi kobiecość zwiewnościami, koronkami, półprzeźroczystościami i rozcięciami, pozwalającymi nieco więcej odsłonić. Są tu czarne, prześwitujące sukienki do kostek i takiż sam kostium-garnitur. Z drugiej strony szerokie krótkie spodenki, kwieciste bluzki i błyszczące biele krótkich, wąskich sukienek. Całości dopełniają wzorzyste tkaniny, zapełnione głównie drobnymi kwiatami, mającymi zapewne wnosić nieco letniego nastroju.

Zara zawsze stawiała raczej na klasykę i jest to również widoczne w ich najnowszej propozycji. Brak tu dziwnych, śmiałych połączeń. Sporo za to prostych krojów, wręcz minimalizmu. Jednym z nielicznych urozmaiceń są asymetrie, zwłaszcza w spódnicach i sukienkach. Sporo ich przede wszystkim w kolekcji młodzieżowej, która zresztą ma kilka „dodatkowych” kolorów.

Nie wszystkim nowa linia ubrań Zary przypadnie do gustu. Co można powiedzieć, to, że na pewno odcina się ona od nadciągających trendów, w których mnóstwo jest jaskrawości i silnych zestawień. Nigdy jednak nie było to ich znakiem rozpoznawczym, Co właśnie warto sobie cenić w tej firmie, to ich „bazowość” i umiejętne unowocześnianie klasyków. Kolekcja wiosna-lato 2012 to po prostu esencja Zary.

Zdjęcia pochodzą ze strony Zara       
Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2019 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.