Kolekcja Celine wiosna-lato 2014

Kolekcja Celine wiosna-lato 2014
Najnowsza kolekcja marki Celine to ukłon w stronę szeroko rozumianej sztuki. Phoebe Philo inspiruje się tym razem na prymitywistach, abstrakcjonistach i paryskich graficiarzach. Jednak czołowym mistrzem, z którego projektantka czerpała najbardziej jest węgierski artysta Brassai oraz jego ciekawa, różnorodna, pełna zaskakujących elementów, twórczość. Ten wybitny kreator sztuki zasłyną przede wszystkim z charakterystycznych fotografii wielbiących i przedstawiających niezwykle magiczny, pełen uroków Paryż.
Tagi: kolekcja | moda | CELINE

Philo ogarnięta i przesiąknięta ową twórczością tworzy projekty niezwykle żywe, kolorowe i odważne. Na poszczególnych częściach garderoby pojawiają się oryginalne nadruki, które przypominają ślady pędzla. Projektantka nie boi się również wykorzystywać geometrycznych wzorów, które stają się myślą przewodnią biżuterii.

Niektóre stylizacje przypominają i bezpośrednio nawiązują do stylistyki i mody lat 80. Ciekawym zestawieniem i jednym z zaskakujących pomysłów są tenisowe sukienki oraz polówki i siatki, które pojawiają się na kopertówkach. Mimo licznych wariacji i zabawy modą, projektantka dba o to, ażeby do jej kolekcji nie wkradł się niepotrzebny chaos. Wszystkie nowatorskie pomysły są odpowiednio do siebie dobrane, tworzą więc tym samym spójną całość.

Paulina Kuropatwa

Zdjęcie pochodzi ze strony elle.pl 

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2016 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.