Inspiracje w biżuterii Anny Mazoń

Inspiracje w biżuterii Anny Mazoń
Z wykształcenia psycholożka i socjolożka. Z zamiłowania projektantka biżuterii, inspirowanej Naturą. Anna Mazoń tworzy ozdoby w pojedynczych sztukach lub limitowanych edycjach, nierzadko na specjalne zamówienie. Obrana przez nią technika pozwala na kreowanie biżuterii nietuzinkowej i bardzo charakterystycznej.

Projektowaniem biżuterii na dobrą sprawę zajmuje się od 2008 roku. Jednak już jej wcześniejsze zainteresowania – fotografia, grafika, poezja – świadczą o artystycznych zdolnościach i chęci dania im kreatywnego ujścia. Po pierwszych sukcesach postawiła wszystko na jedną kartę; postarała się o dotacje unijne i założyła firmę. Odtąd zajęła się tworzeniem ozdób na pełny etat.

  


Połączyła w nich swoje zamiłowanie do uwieczniania Natury oraz zainteresowania: klimaty fantasy, archetypy, dawne wierzenia. Dlatego jej biżuteria chwilami przypomina celtyckie zdobienia. Jak sama twierdzi, inspiracje odnajduje absolutnie we wszystkim. Często są to luźne skojarzenia, ulotne chwile, moment zachwytu nad niepozornym zjawiskiem. Obserwacje tak ważnej dla niej Natury są kolejnym źródłem natchnienia. Feeria barw jesiennych liści, opadające krople deszczu, pierwsze przymrozki na zielonej jeszcze trawie – wszystko staje się motywem dla kolejnej kolekcji. Często obrazy „przepuszcza” przez własne doświadczenia czy zamiłowanie do mitycznej kultury, którą w pewnym sensie interpretuje na nowo.

Chce, by biżuteria, którą tworzy, była dla kobiet sposobem na wyrażenie siebie. Nie tyle sama ozdoba ma pięknie wyglądać, ale ma mówić coś o właścicielce, pomóc jej podkreślić własną indywidualność. Z tego powodu Ania tworzy tylko pojedyncze sztuki danego projektu. Na wyraźne życzenie klienta kreuje podobne wzory, ale nigdy nie są one identyczne. To naprawdę pozwala czuć się wyjątkowo. Chętnie pracuje również z tymi, którzy mają jakiś zarysowany pomysł.

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2019 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.