Już w kwietniu kolejna odsłona Poland Fashion Week

Już w kwietniu kolejna odsłona Poland Fashion Week
Polskie pojęcie o świecie modelingu było stosunkowo niewielkie, aż do 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano Poland Fashion Week (FashionPhilosophy Fashion Week Poland), największą imprezę modową w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku, w Łodzi. Jesienią są prezentowane kolekcje wiosna-lato, a wiosną – jesień-zima. Najbliższa odsłona będzie miała miejsce 18-22 kwietnia. To cykliczne wydarzenie pomogło w promocji miasta i samo zdobyło kilka ważnych nagród.

Fashion Week jest wydarzeniem, przyciągającym nie tylko projektantów, modeli i fascynatów mody. Skupia również dziennikarzy czy przedsiębiorców i pozwala na konfrontację z zachodnimi trendami. Składa się na nie kilka imprez głównych i towarzyszących.

Przede wszystkim Designer Avenue (Aleja Projektantów). To tutaj, przez trzy dni, swoje kolekcje ma okazję zaprezentować polska czołówka wizjonerów mody oraz kilku gości z zagranicy. W ciągu trwania festiwalu można zobaczyć około trzydziestu takich pokazów.

  

Również młodzi i nieznani autorzy mają szansę zabłysnąć podczas OFF out of Schedule. Tu pokazywane są zbiory twórców awangardowych, z reguły nieznanych bądź mało znanych szerszej publice; ale także tych młodych, dopiero wkraczających w świat mody talentów, dobrze rokujących na przyszłość. Mogą się oni przekonać czy obrana przez nich ścieżka doprowadzi ich do sukcesu, bowiem ich prace są rozpatrywane pod względem możliwości zaistnienia na rynku zachodnim. Jednak strefa offowa to nie tylko stroje. To także tańce, undergroundowa muzyka, wystawy fotografii czy innego typu sztuki wizualne. Ta część festiwalu jest wręcz stworzona dla osób nietuzinkowych, nie bojących się śmiałych połączeń i lubiących wyróżniać się z tłumu.

Jakby nieco z boku odbywają się pokazy firm odzieżowych, showroomy. To jedna z najliczniej prezentowanych, a więc najróżnorodniejsza część całego przeglądu. Z jednej strony przedstawia elementy przyszłych kolekcji, z drugiej oferuje limitowane edycje. Tutaj też odbywa się akcja Re-Act Fashion, promująca ekologiczne podejście w branży. W jej ramach organizowany jest konkurs na najlepszą kolekcję, stworzoną z surowców wtórnych.

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.