Ekspert radzi: Maxwell Max

Ekspert radzi: Maxwell Max
Maxwell Max - nie lubi zbyt dużo mówić o sobie, ale o swojej pasji i zawodzie – bardzo chętnie. Specjalizuje się w fotografowaniu mody, jednak nie skończył żadnych specjalistycznych kursów ani szkół w tej dziedzinie – wszystko, co potrafi zawdzięcza tacie, starszemu bratu, samozaparciu oraz ciężkiej pracy, jaką wkłada w swoją pasję.

beModels.pl: Jesteś osobą, która coraz bardziej błyszczy w świecie fotografii modowej. Większość Twoich prac jest publikowanych w czasopismach lub najlepszych portalach w USA. Jakie to uczucie wiedzieć, że Twoja praca jest doceniana za oceanem?

Maxwell Max: Jest to wspaniałe uczucie, ponieważ wierzę, że każde zdjęcie, sesja ma swoje przeznaczenie. Jakiś czas temu robiłem sesje z Nicole Rosłaniec. Zdjęcia wyszły pięknie, ale w Polsce nikt tych zdjęć nie chciał opublikować. Grzecznie odmawiali a kiedy wysłałem zdjęcia do USA, w jednej minucie dostałem kilkanaście propozycji publikacji tej właśnie sesji. Dlatego wierzę, że każde zdjęcie ma swoje przeznaczenie. Cieszę się, kiedy moje prace są tam pokazywane, moje ego nie rośnie, nie puszę się z tego powodu jak paw. Stosuje zasadę - mniej EGO tym lepiej, dlatego, że gdy z wyrazu "EGO" usuniesz "E" zostaje samo "GO" i wtedy pniesz się w górę dwa razy szybciej. Takie publikacje dodają mi sił i pokazują, że idę w dobrym kierunku.

  

beModels.pl: W wywiadach mówisz, że fotografia jest u Was rzeczą rodzinną a czy zastanawiałeś się kiedyś nad czymś innym? Masz jakieś inne pasje?

Maxwell Max: Mój ojciec był fotografem i to zainspirowało mnie do tego, aby chwycić aparat w swoje ręce. Robienie zdjęć zafascynowało mnie od razu. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie mogło mnie spotkać nic lepszego. Fotografia jest moją pasją i pracą. Pracą, którą kocham i nie sądzę by cokolwiek mogło mnie teraz zatrzymać. Mam też inne pasje, zainteresowania, ale fotografia jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu.

  

beModels.pl: Gdzie szukasz inspiracji do zdjęć?

Maxwell Max: Przeważnie w ludziach lub starych filmach, a także podpatruje to co robią inni wielcy fotografowie tego świata. W każdym zdjęciu czy sesji jest też cząstka mnie. Można szukać inspiracji i uczyć się od innych, ale na każdej fotografii dodaj coś od siebie, co będzie ją wyróżniało z "morza" zdjęć innych osób. Dzięki temu twój styl zacznie być zauważalny.

beModels.pl: Jak wyobrażasz sobie fotografię idealną?

Maxwell Max: Dla każdego idealna fotografia zapewne będzie inna. Ktoś sfotografuje znak drogowy i powie " Cudo fotografii", ktoś inny sfotografuje kwiat i powie "Wykonałem najlepsze zdjęcie na świecie", ale jestem zdania, że to jest tak jak czterech ślepców opisuje słonia. Jeden z nich chwyta ogon i mówi, że to lina, inny ściska nogę i twierdzi: „Oto słup”; kolejny dotyka boku i mówi: „To ściana”; jeszcze inny trzyma trąbę oświadczając, że to rura. A wszyscy opisują tego samego słonia! I tak samo jest z idealną fotografią. Co byśmy nie uwiecznili na zdjęciu, to zawsze będzie fotografia, zdjęcie, zapis i zamrożony 'czas', tylko każdy będzie się inaczej do niej odnosił i opisywał ją.

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2016 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.