Autorska biżuteria artystyczna - Anna Orska

Autorska biżuteria artystyczna - Anna Orska
Anna Orska to jedna z najlepszych i najbardziej znanych na świecie projektantek biżuterii. Absolwentka ASP w Poznaniu, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz doktorantka Wydziału Biżuterii ASP w Łodzi. Autorka wielu wystaw i pokazów. Od pewnego czasu posiadaczka dwóch butików. Inspiracje dla swoich prac czerpie z życia. Twierdzi, że tworząc - ociera się o artyzm.

Jej kariera na dobre zaczęła się, gdy kilka lat temu podjęła współpracę z firmami Kruk oraz S&A. Niedługo potem postanowiła zająć się tworzeniem własnej linii ozdób. Do dziś powstało już kilka kolekcji, a każdą z nich cechuje oryginalność i niestandardowość.

Właśnie – jej prace wymykają się szablonowym etykietkom. Łączy w nich klasyczne piękno i awangardę XXI wieku. Jej biżuteria to z reguły limitowane lub nawet pojedyncze sztuki, co jeszcze bardziej pomaga w tworzeniu ich niepowtarzalności. Anna Orska każdą z nich traktuje jak odrębne dzieło sztuki. Zauważa zwłaszcza powiązanie z rzeźbą w jej przestrzennym ukształtowaniu.

Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, z luźnych skojarzeń. Fascynują ją możliwości, jakie daje łączenie różnych technik i materiałów. Zanim zajęła się projektowaniem biżuterii, interesowała się modą, malarstwem, tkaninami artystycznymi, nawet meblami. Teraz swoje hobby używa do tworzenia. Sięga też do polskiego folkloru, a jako zapalona podróżniczka podpatruje trendy, panujące w innych krajach, ich kulturę, a doświadczenia te wykorzystuje w swojej pracy.

    
Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.