Modelka Iman Mohamed Abdulmajid ikoną mody

Modelka Iman Mohamed Abdulmajid ikoną mody
Iman Mohamed Abdulmajid znana jako Iman to modelka z Somalii, która zajmuje się również aktorstwem, biznesem i działalnością charytatywną. Obecnie jest żoną znanego muzyka, Davida Bowie' go. A jak wyglądała jej droga do sławy z Afryki do Stanów? Zobaczcie sami.

Urodziła się w Mogadiszu w roku 1955, ojciec jej był dyplomatą, matka lekarzem. Iman studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie Kenijskim w Nairobi. Jest muzułmanką i włada biegle pięcioma językami: somalijskim, arabskim, włoskim, francuskim i angielskim.

Będąc jeszcze na studiach, została odkryta przez amerykańskiego fotografa , a następnie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć karierę modelki. Jej pierwszym zadaniem było pozowanie dla Vogue'a, a nieco później była już na okładkach prestiżowych magazynów o modzie, co dało jej otwartą furtkę do tego, by stać się supermodelką.

   

Dzięki swojej odmiennej urodzie – długiej szyi, miedzianej cerze i egzotyce, Iman odniosła natychmiastowy sukces w świecie mody, choć sama skromnie twierdzi, że jej wygląd jest typowy dla mieszkanek Somalii. Stała się muzą wielu projektantów min. Versace, Yves Saint Laurenta, Donny Karan, czy Calvina Kleina.

Podczas swojej kariery Iman pozowała również dla znanych fotografów min. dla Helmuta Newtona , Richarda Avedona , Irving Penn i Annie Leibovitz.

Po dwudziestu latach działalności w modelingu, Iman otworzyła własną firmę z kosmetykami, skupia się na poszukiwaniach preparatów dla ciemniejszego koloru skóry, stworzyła również linię odzieży, kosmetyków i akcesoriów.

Zagrała w kilku filmach, między innymi u boku Roberta Redforda czy Meryl Streep.
Oprócz działalności medialnej i biznesu, Iman udziela się charytatywnie i zajmuje się pomocą dzieciom ze swoich rodzinnych stron, ludziom chorym, odbywa podróże do Afryki.

W ciągu swojej długiej kariery modowej i filantropijnej, Iman była laureatką wielu nagród. W dniu 7 czerwca 2010 roku, została ogłoszona ikoną mody, za całokształt od Rady Fashion Designers of America (CFDA), nagroda specjalna zarezerwowane dla "osoby, której styl miał wielki wpływ na modę".

 

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2017 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.