Nicholas Kirkwood wyznacza nowe trendy

Nicholas Kirkwood wyznacza nowe trendy
Nicholas Kirkwood – kolejny mężczyzna wyznaczający trendy damskiego obuwia. Nazwisko tego projektanta wymieniane jest obok takich ikon jak Manolo Blahnik, Christian Louboutin i Jimmy Choo. Jaką drogę musiał przejść, by świat padł u jego stóp? Dowiedz się tego, czytając nasz artykuł!

Urodził się 10 lipca 1980 roku w Munster, Niemcy. W 1999 roku zdobył dyplom prestiżowej Central Saint Martins College. Otrzymał wtedy pierwszą propozycję pracy, w sklepie projektanta Philipa Treacy, w Londynie. Panowie poznali się na nartach w Davos. Nicholas bez zastanowień przyjął posadę i zajmował ją przez pięć kolejnych lat. Mieszkał w tym czasie u Isabelli Blow, która była znana z odkrywania modowych talentów (wypromowała, m.in. Alexandra McQueena). Zainspirowany wysokim kunsztem kapeluszy Philipa Treacy postanowił, że chce tworzyć buty na równie wysokim poziomie. Widział w tym segmencie lukę na rynku i postanowił, że to właśnie będzie jego miejsce. W tym celu, w 2001 roku rozpoczął naukę w Cordwainers College, która swoje początki miała w rzemieślniczej szkole, pierwszej kształcącej z zakresu produkcji obuwia. Zrezygnował jednak po roku, by na pełnym etacie kontynuować pracę. Wiele lat później, w jednym z wywiadów, poproszony o jakąś radę dla aspirujących do jego profesji, odpowiedział, że ważne jest, aby nabyć podstawową wiedzę, ale najważniejsze, by później praktykować u kogoś i uczyć się od niego. To tłumaczyłoby ówczesną decyzję. W 2005 roku zaprojektował buty na wybieg dla marek odzieżowych Ghost i John Rocha. Zarobił w ten sposób pieniądze na wyprodukowanie własnej kolekcji.

 

Pierwszą kolekcję sygnowaną swoim nazwiskiem wypuścił na sezon wiosna/lato 2005. W kwietniu zaprezentował ją modowej prasie w Nowym Jorku. Zwrócił w ten sposób uwagę Cecilii Dean, redaktorki Visionaire, ekskluzywnego albumu o modzie i sztuce. To ona skontaktowała go z Rodarte, co ostatecznie zapewniło jego butom wolną drogę do pokazów największych światowych kreatorów, jak np. Christopher Kane, Erdem, Peter Pilotto, Meadham. Projekty tego artysty zaczęły też zdobić stopy takich ikon popkultury, jak:  Sarah Jessica Parker, Rihanna, Beyonce, Blake Lively. W marcu 2008 roku został, obok Jonathana Saundersa, dyrektorem kreatywnym Pollini i projektował akcesoria dla tego domu mody. W lipcu następnego roku otworzył pierwszy samodzielny salon w Londynie na Dover Street. Pod koniec 2009 współpracował z designerami biżuterii Swarovski. Stworzył bajeczną kolekcję pantofelków dla Alicji z Krainy Czarów, na potrzeby ekranizacji powieści. W grudniu 2012 roku modelki Victoria’s Secret maszerowały po wybiegu w szpilkach zaprojektowanych przez Nicholasa Kirkwooda specjalnie na to wydarzenie.

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.