Zawód: reżyser i choreograf pokazów mody - Katarzyna Sokołowska

Zawód: reżyser i choreograf pokazów mody - Katarzyna Sokołowska
Katarzyna Sokołowska jest w Polsce jedną z niewielu osób, które zajmują się reżyserowaniem i choreografią pokazów mody zawodowo. Znają ją i uwielbiają projektanci i modelki w kraju. Współpracuje z najlepszymi kreatorami mody w Polsce, ale realizowała także pokazy moda poza granicami ojczyzny, m.in. w Wiedniu, Madrycie, Paryżu, czy Luxemburgu. Pochodzi z Poniatowej, a uczyła się w Lubartowie. Nie ma takiego kierunku studiów jak „reżyseria pokazów mody”, dlatego Katarzyna, aby spełnić swe marzenia studiowała reżyserię, dziennikarstwo, kulturoznawstwo i aktorstwo. Przez kilkanaście lat koncertowała , grając muzykę dawną.
  

Korzystała z lekcji muzyki, tańca, a jak sama podkreśla potencjał do reżyserowania pokazów wyczuł u niej profesor, także reżyser.  To on zaproponował jej zorganizowanie pierwszego pokazu- dyplomowych prac studentów projektowania ubioru. Katarzyna uważa projektantów za artystów, tak więc ważne w pracy z nimi są wszechstronne zainteresowania, m.in. muzyką, filmem, czy malarstwem.

   

Ale takim najważniejszym elementem jest chyba to, aby czuć modę, żeby można było twórczo dyskutować z projektantami, dowiedzieć się czego oni oczekują.  Sokołowska uważa, że trzeba być stanowczym, ale też wrażliwym, zwłaszcza, gdy ma się do czynienia z młodymi modelkami, rozpoczynającymi dopiero swoją karierę. Kasia w branży nazywana jest absolutną profesjonalistką, zawsze jest świetnie przygotowana i z poświęceniem oddaje się swojej pracy.  

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2017 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.