Tajemnice Haute Couture

 

Młody i pomysłowy projektant po aktywnej praktyce w domu mody Gagelin, otworzył swój własny, w którym wprowadził wiele innowacyjnych pomysłów. Stworzył innowacyjne praktyki reklamowe, czyli pokazy mody z udziałem prawdziwych, profesjonalnych modelek, dodatkowo również jako pierwszy wykazał się pomysłem tworzenia całych kolekcji.

Jego oryginalne pomysły przyniosły mu ogromną sławę, która przyczyniła się do nadania mu tytułu ojca Haute Cauture, mimo, iż nie był on pierwszy. Pierwszą osobistością, która zajmowała się francuskim, wysokim krawiectwem była bowiem Rose Bertin. Stworzony przez nią dom mody Le Grand Mogol, gromadził największą, światową elitę i śmietankę towarzyską, ludzi niezwykle modnych i stylowych. Rose dzięki swoim osiągnięciom zyskała tytuł Ministra Mody.
Do najbardziej znanych twórców Haute Couture należą m.in. Chanel, Lanvin, Balenciaga, Dior, Yves Saint Laurent, Givenchy, Lacroix. Należy jednak z przykrością stwierdzić, iż Haute Couture ze względów ekonomicznych, zmusza projektantów do rezygnacji z tego rodzaju krawiectwa i zajmowania się produkcjom na większą, światową skale, tworząc ubrania pret-a-porter.

Paulina Kuropatwa

Zdjęcia pochodzą ze strony weddinginspirasi.com, demenglog.combackseatstylers.com4.bp.blogspot.comblog.rexfabrics.com

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.