Sesje zdjęciowe w opuszczonych miejscach

Sesje zdjęciowe w opuszczonych miejscach
Od samego początku fotografii, sztuka ta wywoływała u ludzi fascynację i podziw. Każdy następny postęp w tej dziedzinie sztuki traktowany był jako przełom. Jednak najważniejszy zawsze był i jest plener, w jakim wykonywane są zdjęcia...

Przez te wszystkie dekady przewijały się dziesiątki motywów na sesje fotograficzne. Prawdziwym rozkwitem fotografii sesyjnej jest początek XXI wieku. Wielu współczesnych fotografów pragnie robić niebanalne zdjęcia, które zachwycą publiczność i wzbudzą u nich podziw. Podobnie modelki, chcą mieć w swych portfoliach fotografie w niezwykłych miejscach, które podkreślą charakter sesji. Gdzie zatem jeździć na zdjęcia?


Wielu fotografów szuka inspiracji w miejscach opuszczonych. Część ludzi pomyśli teraz, że to nieudany pomysł na sesję w obskurnym i brudnym budynku, w dodatku z piękną modelką. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że spore grono fotografów szuka odważnych dziewczyn do pozowania w scenerii zapomnianych miejsc. Oglądając portfolia pań w popularnych serwisach jak np. BeModels.pl można dojść do wniosku, że odważnych modelek nie brakuje! Trudno się im dziwić, gdyż nawet kilka dobrych zdjęć w niezwykłej, poruszającej scenerii to skarb każdej dziewczyny chcącej zrobić karierę w modelingu. Czasy, kiedy sesje robiono na łąkach czy w lasach powoli odchodzą w niepamięć. Współcześni fotografowie wychodzą poza utarte ramy fotografii i szukają wyzwań. Podobnie jak pozujące im modelki, dla których sesja w opuszczonym miejscu to niezwykła przygoda, ale również sprawdzian swoich umiejętności.


Trzeba pamiętać, że by otrzymać ciekawe zdjęcie, to właśnie modelka musi włożyć w to bardzo wiele pracy. Nie może być jej straszne ubrudzenie się, czy przedzieranie przez krzaki w drodze na sesję. Należy również pamiętać o kilku istotnych kwestiach, mianowicie bezpieczeństwie. Fotograf powinien wcześniej zasięgnąć jak najwięcej informacji o obiekcie, w którym zamierza robić zdjęcia. W opuszczonych budynkach trzeba uważać na każdy krok, gdyż bardzo często stropy są mocno naruszone i w bardzo złym stanie. Będąc przy kwestii bezpieczeństwa, trzeba poruszyć również temat prawny takich sesji. Wiele zamkniętych obiektów ma swoich właścicieli i to właśnie od kontaktu z nimi warto zacząć planowanie sesji. Bardzo często właściciel udostępni fotografowi przestrzenie np. pałacu czy zamku na cele sesji. Nigdy NIE WOLNO włamywać się do obiektu czy to poprzez wyważenie drzwi, czy wybicie szyby, czy w jakikolwiek inny sposób naruszający stan techniczny budynku! Za taki zachowanie zarówno fotografowi jak i towarzyszącej mu modelce grozić mogą konsekwencje prawne.


Jeśli już uda się zorganizować plener zdjęciowy w opuszczonym miejscu, można być pewnym, że efekty będą spektakularne. Zarówno dla fotografa, który będzie mógł pochwalić się dobrym kadrem, jak i pozującej modelki, która wzbogaci swoje portfolio o niebanalne fotografie. Takie zdjęcia świadczą o odwadze i poświęceniu modelki, co jest niezwykle ważne w branży. Być może jedna taka sesja otworzy niejednej dziewczynie drzwi do prawdziwej kariery w modelingu.


Artykuł powstał przy współpracy z serwisem o miejscach opuszczonych - Fotokomórka.
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie projektu fotokomorka.com.

   
   
 
Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.