Ekspert radzi: Natalia Wróblewska

beModels.pl: Pani agencja reprezentuje niewiele modelek i modeli. Czy w planach jest powiększenie liczby podopiecznych?

Natalia Wróblewska: Agencja VOX MODELS istnieje od niespełna 5 miesięcy. Moje założenie jest takie: nie chodzi o to, aby mieć dużo modelek, ale o to aby moje modelki spełniły moje oczekiwania, a ja ich. Nie jest łatwo znaleźć dziewczyny, które pasują do obecnych kanonów piękna w modelingu. Z wyborem modelek nie należy się śpieszyć, bo tu nie chodzi o ilość nowych twarzy, tylko o to co będzie można im zaoferować w najbliższej przyszłości. Szukam modelek odpowiedzialnych i pracowitych, ponieważ modeling nie może kojarzyć się tylko z podróżami. Jest to bardzo ciężka praca.

 

beModels.pl: Według Pani, wieloletnie doświadczenie w pracy modelki ma duży wpływ na rozwój zarówno agencji, jak i kariery poszczególnych modelek?

Natalia Wróblewska: Jako 22-latka stałam się właścicielką agencji i dobrze sobie z tym radzę. Ponieważ pracowałam przez wiele lat jako modelka, wiem jak należy przygotować moje modelki do wyjazdu, jakie zdjęcia testowe będą dla nich najlepsze. Wysyłam modelki do przynajmniej 2 bądź 3 fotografów, zanim zacznę je rozsyłać po świecie, aby miały dobry START w modelingu. Koszty testów robionych u bardzo dobrych fotografów na wstępie ponoszę ja. W Polsce, bardzo pomaga mi młoda, zdolna Angelika Rogozińska, która robi dziewczynom polaroidy oraz tworzy krótkie video, w którym modelka ma okazje pokazać swój temperament. Ponieważ doskonale orientuję się jaki styl ubioru mile widziany jest na castingach w danym kraju, czy to będzie kraj europejski, czy azjatycki, zawsze staram się doradzić modelce jak ma wyglądać, jak ma zachowywać się na castingach oraz o co może, a o co nie może pytać klientów podczas pracy. Modelka zawsze musi być profesjonalna, pokorna, cierpliwa i uśmiechnięta. Wysyłam modelki tylko do bardzo dobrych i znanych agencji, ponieważ sama doświadczyłam kilku przykrych sytuacji i nie chciałabym, aby to spotkało którąś z moich podopiecznych. Nie chodzi o to, aby wysłać modelkę za granicę do byle jakiej agencji i zmarnować jej czas, tylko o to, aby modelka była zadowolona, pracowała oraz nabywała nowych doświadczeń. Wiem, że nie ma nic gorszego jak wyjechać na kontrakt i patrzeć jak koleżanki pracują w innych agencjach i mają castingi, a ty stoisz w miejscu.
beModels.pl: Nadal pracuje Pani jako modelka czy kierowanie agencją pochłania zbyt wiele czasu?

W obecnej chwili musiałam zrezygnować z moich wyjazdów, ze względu na zdrowie, poza tym kierowanie agencją pochłania bardzo dużo czasu. Będąc w Bangkoku , gdy Europa jeszcze śpi, to Azja już stoi na nogach i odwrotnie... ;) Zatem łatwo wyliczyć, że niewiele godzin zostaje na wypoczynek. Ale jaką radość czerpię z każdym nowym kontraktem, ze zdjęciami z pracy moich modelek... Wszystko staram się przedstawiać na facebook'u mojej agencji.
A to dopiero początek ... :)

beModels.pl: Ma Pani jakieś pasje, hobby poza modelingiem? W jaki sposób lubi Pani spędzać wolny czas?

Natalia Wróblewska: Prawda jest taka, że tego wolnego czasu nie mam za dużo... ;) Ale jeśli już trafi się taka wolna chwila, to ćwiczę wspinaczkę, pływam, jeżdżę na rowerze albo idę do Parku ''Queen Sirikit'', gdzie znajduje się piękne jezioro. Lubię również wychodzić wieczorami do Kaosan Road - jest to nie duża ulica, gdzie można spotkać wielu turystów z całego świata.

A co sprawia mi największą przyjemność? Godzina tajskiego masażu, po wielogodzinnej pracy przy komputerze. 

Podsumowując:

Cieszę się, że w tak młodym wieku podjęłam taką decyzję i mam nadzieję, że w przyszłości moja agencja zyska miano jednej z najlepszych agencji w Polsce.

Dziękuję i pozdrawiam

Natalia Wróblewska

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2016 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.