Marcin Tyszka i jego fotograficzny świat

Marcin Tyszka i jego fotograficzny świat
Urodził się w roku 1976. Uczył się w najlepszych szkołach na świecie. Zna kilka języków i od dziecka przeświadczenie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z fotografią związał się w wieku 16 lat. Szersze grono ludzi, również tych zupełnie niezwiązanych ze światem mody, poznało go przy okazji programu Top Model. Zostań modelką, gdzie jest jednym z jurorów. Kariera Marcina Tyszki z show businessem zaczęła się, kiedy miał kilka lat. Bez wiedzy rodziców wysłał list do TVP z wieścią, że chce tam pracować.

Zdziwienie jego mamy było ogromne, kiedy odebrała telefon z programu 5-10-15, z której wynikało, że zapraszają Marcina na rozmowę. Przez osiem lat był współprowadzącym program. Pociągnęło to za sobą kolejne lukratywne propozycje. Występował w reklamach, a nawet pojawiał się w filmach. Dzięki temu już jako nastolatek zyskał niezależność finansową. Tyszka przyznaje, że od zawsze uwielbiał wyjeżdżać do Hiszpanii, choćby na weekend. Zrozumiał, że telewizja to nie do końca jego świat i że chce ze sobą coś zrobić. W jego życiu pojawiła się fotografia.

Jako fotograf zadebiutował w 1994 roku. To była sesja dla magazynu Uroda, której bohaterem był Waldemar Goszcz. Kolejna była okładka. Następnie pracował w Vivie!, gdzie poczuł, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Dzięki temu zyskał renomę. Zrobił sesję z Edytą Górniak z jej ówczesnym partnerem Robertem Kozyrą na najdroższej wyspie świata – St. Barth, robił zdjęcia Justynie Steczkowskiej na Kubie. A to jedynie malutki fragment tego, czego dokonał w czasie pracy dla Vivy!

Na polskim rynku szybko osiągnął niemal wszystko i zaczął się nudzić swoją pracą. Wspomina to tak: „Czułem się jak rzemieślnik fotografujący piękne panie”. Przyszedł czas na podbój świata. Nie myślał nad tym długo, postanowił wyjeżdżać do innych państw i na dobre zająć się światową modą. Mimo, że sam w Polsce pokazywał zupełnie nowy świat fotografii, organizując sesje z wielkim rozmachem, to w Hiszpanii, w której na nowo zaplanował rozwój swojej kariery, na początku było ciężko

Napisz komentarz
Aby komentować musisz być Połącz używając konta na Facebook
Magazyn
Moda
w prasie
Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2017 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.