Pomoc - Krok po kroku

Instrukcja dla Użytkowników

1. beModels.pl - kilka słów o projekcie

beModels.pl to portal społecznościowy skupiający ludzi zainteresowanych modelingiem oraz stylizacją.  Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne, by zaistnieć w branży- informacje o modelkach, modelach, fotografach, agencjach modelek. Oprócz aktualnych newsów, takich jak relacje z pokazów mody, opisy najnowszych kolekcji znanych projektantów, znajdziesz również informacje z zakresu stylizacji oraz fryzjerstwa.

 

Serwis powstał z myślą o stworzeniu platformy, skupiającej miłośników tematyki modowej. Jego celem jest informowanie oraz inspirowanie wszystkich, których interesuje i pasjonuje ta branża.

2. Jak się zarejestrować?

Aby się zarejestrować, należy kliknąć okienko Załóż konto, znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wypełnić wszystkie niezbędne pola.
Na Twój e-mail zostanie przesłany link aktywacyjny (proszę o sprawdzenie zakładki SPAM, gdyż czasami e-maile z linkami aktywacyjnymi mogą zostać zdefiniowane jako nieporządana poczta e-mail). 

 

3. Jak dokładnie wypełnić Panel Użytkownika?

a) Informacje o mnie (należy wypełnić dostępne szare pola, następnie załączyć zdjęcie profilowe lub avatar i zeskalować wg uznania; w celu podniesienia atrakcyjności profilu należy uzupełnić informacje z zakresu swojej dotychczasowej pracy, ew informacje dodatkowe w zakładce o mnie; na końcu pozostaje kliknąć przycisk Zapisz Ustawienia).

 

b) Wiadomości (opcja Wiadomości prywatne umożliwia wysyłanie wiadomości wewnątrz portalu oraz zawiera skrzynki odbiorczą i nadawczą).

c) Znajomi (możliwość zaproszenia innych użytkowników do grona znajomych; podczas wizyty na profilu użytkownika, istnieje możliwość wysłania zaproszenia bądź też akceptacji w polu powiadomień).

 

d) Obserwowani (funkcja służąca do obserwowania działań wybranych użytkowników na portalu; aby dodać użytkownika do strefy obserwowanych osób, należy wejść na jego profil, a następnie kliknąć Obserwuj profil).

e) Portfolio (moduł daje możliwość tworzenia albumów - każdy album może zawierać maksymalnie 24 zdjęcia; aby dodać w/w albym należy kliknąć Dodaj album,
a następnie uzupełnić niezbędne pola:  tytuł albumu, typ albumu, dostępny opis; możliwa jest również Edycja albumu - dodawanie zdjęć i osób, np. fotografów, stylistów, fryzjerów).

 

f) Doświadczenie (w celu uzupełnienia doświadczenia należy wypełnić dostępne szare pola - podać nazwę sesji, klienta, powiązaną galerię oraz datę sesji).

g) Ogłoszenia (możliwość dodania własnych ogłoszeń; w tym celu należy podać, ukazujące się po rozwinięciu listy, tytuł, typ, kategorię ogłoszenia oraz dodać zdjęcie; na końcu kliknąć pole Dodaj ogłoszenie).

h) Zaawansowane (wybranie tej opcji umożliwia zmianę hasła oraz danych e-mail).

4. Jak dodawać zdjęcia?

Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

1. Rozwinąć zakładkę Zarządzaj profilem, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. 
2. Z w/w zakładki wybrać opcję Portfolio.
3. Po ukazaniu się pola Portfolio - lista albumów, należy kliknąć ikonę Dodaj album, oznaczoną plusem.

 

4. Pokażą się trzy okna, które można edytować w każdej chwili. Należy wypełnić następujące pola:
    a) Tytuł albumu - możliwość nadania tytułu ogółowi zdjęć, które będa zawarte w albumie (poszczególnym fotografiom będzie można nazwać po ich dodaniu);
    b) Wybierz typ albumu - możliwość wybrania typu edytowanego albumu;
    c) Opis albumu - mozliwość opisu edytowanego albumu.
5. Należy kliknąć przycisk Dodaj album.
6. Na ekranie ukaże się strona Portfolio edycja albumu. W celu dodania zdjęcia należy, w polu Dodaj zdjęcia, kliknąć w mały różowy prostokąt z trzema kropkami.
7. Wyświetli się okienko wyboru plików (możliwość dodania wielu plików jednocześnie). 
8. Jeśli na wygląd albumu miał wpływ fotograf, stylista lub fryzjer - należy o tym pamiętać, a także posiadać taką informację w polu Dodaj osobę do tego albumu, które znajduje się pod dodanymi zdjęciami.

 

9. Aby zapisać wszytkie zmiany należy kliknąć przycisk Zapisz zmiany.
10. Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób edytować zdjęcie bądź je usunąć, musisz kliknąć  jego miniaturę.
11. Po kliknięciu miniatury, wyświetli się ekran z wybraną fotografią oraz polami, w których możesz podawać dodatkowe informacje (tytuł zdjęcia, typ zdjęcia oraz jego opis). Masz również możliwość dodania osoby do poszczególnych zdjęć. Pamiętaj, by po dokonanych zmianach kliknąć Zapisz zmiany, który to przycisk znajduje się pod polami edycji zdjęcia.

5. W jakim celu mam dokładnie wypełnić swój profil? Czemu to ma służyć?

Bardzo ważne jest, by uważnie i szczegółowo wypełnić swój profil. Pamiętaj, że uzupełnienie kolejnych danych daje komuś większe wyobrażenie na temat Twojej osoby. Dlatego warto zainwestować w to odrobinę wysiłku i czasu, zwłaszcza, że nic poza tym nie jest wymagane.

Im lepsze wywrzesz wrażenie, tym bardziej zwiększysz prawdopodobieństwo, że Twój profil, a co za tym idzie – Ty – zostanie dostrzeżony. Pamiętaj, że bardziej szczegółowy i rozbudowany profil zwiększa zainteresowanie Twoich potencjalnych pracodawców.  Niewątpliwie zwiększy to Twoje szanse w branży i  być może zaowocuje długotrwałą oraz korzystną współpracą. A przecież po to właśnie się rejestrujesz!

Dlatego tak bardzo ważnym jest, dokładne wypełnienie kolejnych pól i udzielanie wyczerpujących odpowiedzi. Choć może się to wydawać żmudnym zajęciem, w gruncie rzeczy nie zajmuje bardzo wiele czasu. Właśnie forma pisana daje nam możliwość do namysłu i zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Mamy możliwość na kilkukrotne przemyślenie, co chcielibyśmy zawrzeć w swoim profilu.

Równie ważna jest jego aktualizacja. W ten sposób pokazujesz, że jesteś aktywny zawodowo, nawiązujesz kontakty i podejmujesz współpracę z kolejnymi zleceniodawcami.

6. Jak usunąć konto użytkownika?

Aby usunąć konto, należy wysłać e-mail do administratora na adres redakcja@bemodels.pl, w treści wpisując nazwę użytkownika oraz e-mail podany przy zakładaniu profilu.

Ostatnio komentowane profile
Ostatnio dodane zdjęcia
beModels.pl © 2000-2020 Agencja Kreatywna INTEREK. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.